Sprawy rodzinne i opiekuńcze

Kancelaria bierze czynny udział w postępowaniach sądowych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, reprezentując swoich Klientów w tak ważnej dla nich sferze życiowej jaką są ich stosunki osobiste i majątkowe związane z założeniem rodziny oraz posiadaniem dzieci. Nie bez znaczenia jest fakt, że tego typu sprawy wymagają od pełnomocnika szczególnej wrażliwości, a jednocześnie stanowczości przy uwzględnianiu interesów Klienta. Jesteśmy zdania, że sprawy o charakterze rodzinnym dodatkowo wymagają od prawnika odpowiedniego przygotowania psychologicznego, stąd nasz zespół uczestniczy w szkoleniach także i z tej dziedziny.

Posiadamy bogate doświadczenie w reprezentacji w zakresie stosunków pomiędzy małżonkami – ze szczególnym uwzględnieniem procesów o rozwód i o separację, o ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej (również z datą wsteczną) i podziału majątku dorobkowego (w tym ustaleniem nierównych w nim udziałów). Służymy doradztwem i reprezentacją w sprawach alimentacyjnych, o ustalenie kontaktów rodziców z dziećmi oraz związanych z przyznaniem, pozbawieniem, ograniczeniem i zawieszeniem władzy rodzicielskiej.

W ramach reprezentacji w sprawach o charakterze rodzinnym i opiekuńczym Kancelaria stawia duży nacisk na prowadzenie negocjacji pozasądowych.