xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900
poniedziałek piątek - 9:00 - 18:00
31-428, Kraków,ul. Bolesława Chrobrego 41/C

Postępowania sądowe, arbitrażowe i egzekucyjne

 Powrót do specjalizacji

Z powodzeniem reprezentujemy naszych Klientów przed sądami powszechnymi oraz Sądem Najwyższym w sprawach cywilnych, rodzinnych i pracowniczych. Uczestniczymy również w arbitrażu zarówno krajowym jak i międzynarodowym prowadzonym pod regulaminami większości instytucji arbitrażowych.


Sprawy cywilne

Kancelaria reprezentuje swoich Klientów we wszelkich postępowaniach z zakresu prawa rzeczowego, prawa

zobowiązań oraz prawa spadkowego w tym m. in. sprawy o zapłatę, o odszkodowanie i zadośćuczynienie,

 

sprawy o zniesienie współwłasności, o zasiedzenie, o ochronę własności i posiadania, o stwierdzenie nabycia spadku, o ochronę dóbr osobistych, o stwierdzenie nabycia spadku, o dział spadku i o zachowek. Prowadząc postępowania kładziemy nacisk na zabezpieczenie interesów Klienta, proponując odpowiednią strategię i kierunek działania.

Sprawy rodzinne i opiekuńcze

Kancelaria bierze czynny udział w postępowaniach sądowych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, reprezentując swoich Klientów w tak ważnej dla nich sferze życiowej jaką są ich stosunki osobiste i majątkowe związane z założeniem rodziny oraz posiadaniem dzieci. Nie bez znaczenia jest fakt, że tego typu sprawy

wymagają od pełnomocnika szczególnej wrażliwości, a jednocześnie stanowczości przy uwzględnianiu interesów Klienta. Jesteśmy zdania, że sprawy o charakterze rodzinnym dodatkowo wymagają od prawnika odpowiedniego przygotowania psychologicznego, stąd nasz zespół uczestniczy w szkoleniach także i z tej dziedziny.

Posiadamy bogate doświadczenie w reprezentacji w zakresie stosunków pomiędzy małżonkami – ze szczególnym uwzględnieniem procesów o rozwód i o separację, o ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej (również z datą wsteczną) i podziału majątku dorobkowego (w tym ustaleniem nierównych w nim udziałów). Służymy doradztwem i reprezentacją w sprawach alimentacyjnych, o ustalenie kontaktów rodziców z dziećmi oraz związanych z przyznaniem, pozbawieniem, ograniczeniem i zawieszeniem władzy rodzicielskiej.

W ramach reprezentacji w sprawach o charakterze rodzinnym i opiekuńczym Kancelaria stawia duży nacisk na prowadzenie negocjacji pozasądowych.

Prawo pracy

W sprawach pracowniczych reprezentujemy zarówno pracodawców jak i pracowników. Zajmujemy się

roszczeniami z tytułu zaległego wynagrodzenia, mobbingu i dyskryminacji, jak również restrukturyzacją i przenoszeniem zakładów pracy, a także problemami z obsługą pracowników zagranicznych.

Postępowanie egzekucyjne

Najczęściej samo zwycięstwo w procesie sądowym lub pozasądowym, w wyniku którego wydane zostaje orzeczenie, albo zawarta jest ugoda, nie jest wystarczające do właściwej ochrony praw strony.

Kancelaria Tyniec Kostrz i Wspólnicy zajmuje się kompleksową obsługą na wszystkich etapach postępowania egzekucyjnego. Duże doświadczenie w windykacji należności oraz aktywna współpraca z komornikami pozytywnie wpływa na stopień zaspokojenia reprezentowanych przez nas wierzycieli. Z drugiej strony, dobra znajomość prawa, jak również stosowanych oraz sprawdzonych w praktyce mechanizmów ochrony dłużników przed wszelakimi bezprawnymi działaniami windykatorów powoduje, że nasi Klienci posiadający zobowiązania wobec osób trzecich mogą liczyć na profesjonalną i skuteczną pomoc prawną.

 Powrót do specjalizacji

 

Palestra jest dla każdego obywatela szańcem przeciwko gniewom i gwałtom władzy, przeciwko naruszycielom praw i prześladowaniom.
berryer

 
 

Dane firmy

TKIW Paweł Tyniec i Wspólnicy Spółka Komandytowa

31-428 Kraków
ul. Bolesława Chrobrego 41/C

Kontakt

tel. +48 12 294 14 41
tel. +48 12 294 14 45
fax: +48 12 294 14 46

e-mail: kancelaria (@) tkiw.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.